Ballina Lajme Bota/Rajoni “Njësoj sikur të më godisnin me grusht në fytyrë”/ Rrëfimi prekës i...

“Njësoj sikur të më godisnin me grusht në fytyrë”/ Rrëfimi prekës i mjekes britanike

31
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një mjeke ka bërë një rrëfim emocional për kushtet në reanimacion ku ajo punon, me kolegët e saj që humbin ndjenjat dhe pacientët që vdesin larg familjeve të tyre.

Sophia Lemming postoi një fotografi të saj pas një turni prej 13 orësh në Facebook dhe fajësoi të gjithë ata “idiotë” të cilët nuk po e marrin seriozisht pandeminë e COVID-19.

----

Me një veshje mbrojtëse, ajo tha se ndjehet sikur është goditur me grusht fytyrës” në fund të secilës ditë.

Në mesazhin saj të fortë, mjekja u shpreh se të gjithë punonjësit e sistemit shëndetësor po mendojë të pushojnë së menduari për jetën e tyre, ndërsa menaxhojnë këtë krizë.

Ajo shtoi se nuk po shiko dritë në fund të tunelit dhe i kërkoi publikut që të qëndrojë në shtëpi.

----- ----