Ballina Lajme Bota/Rajoni Njerëzit izolohen nga koronavirusi/ Pamjet e dhimbshme, çfarë po ndodh në botë...

Njerëzit izolohen nga koronavirusi/ Pamjet e dhimbshme, çfarë po ndodh në botë (FOTO)

126
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Paniku nga koronavirusi ka mbërthyer fort të gjithë botën, teksa në një numër të konsiderueshëm shtetesh, numri i të prekurve po rritet në mënyrë të frikshme.

Kjo pandemi vdekjeprurësve ka krijuar kaos dhe frikë, duke detyruar shtetet që të marrin masa drastike.

Deri më tani janë regjistruar 6729 raste të reja në nivel global, duke e çuar numrin e konfirmuar në 134.317. Edhe numri i vdekjeve u rrit me 351 duke shkruar në 4968.

Për shkak për frikës së përhapjes së koronavirusit janë mbyllur shkollat, dyqanet, anuluar aktivitete dhe rëndësishme dhe pezulluar fluturimet.

---- ----
----
-----
-----