Ballina Lajme nacionale Një viktimë nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Një viktimë nga Covid-19 në 24 orët e fundit

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

80 raste të reja nga 650 testet të kryera dhe 55 të shëruar

Një person me koronvirus vdiq në 24 orët e fundit në vendin tonë. Ndërsa u konfirmuan edhe 80 të infektuar nga 650 testime të kryera si dhe 55 u shëruan.  Ditëve të fundit është vërejtur një rritje e rasteve të reja me koronavirus. Sipas kryeministrit Avdullah Hoti, kjo rritje e rasteve po vjen nga gastronomia dhe nga institucionet të cilat nuk po i zbatojnë masat për luftimin e përhapjes së COVID-19. Paralajmëroi rikthim të disa masave në rast se vazhdon ky trend i rritjes së të infektuarve!/21Media

The post Një viktimë nga Covid-19 në 24 orët e fundit appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----