Ballina Lajme Bota/Rajoni Një vdekje çdo 13 minuta, situatë dramatike edhe në Britani

Një vdekje çdo 13 minuta, situatë dramatike edhe në Britani

34
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Numri i vdekjeve si pasojë e koronavirusit në Britani ka shkuar në 578, ndërsa vetëm dje u regjistruan 113 vdekje.

Kjo ishte dita më e errët në Britaninë e madhe dhe sipas autoriteteve shëndetësore u regjistrua një viktimë çdo 13 minuta.

----

Zyrtarët shëndetësorë njoftuan gjithashtu se më shumë se 2.100 pacientë të ishin testuar pozitivë me COVID 19, duke e çuar në 12 mijë numrin e të infektuarve.

----- ----