Ballina Lajme nacionale Një vajzë dhe një djalë janë foshnjet e para të 2020 në...

Një vajzë dhe një djalë janë foshnjet e para të 2020 në Tiranë (FOTO)

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një djalë dhe një vajzë janë bebat e parë që kanë ardhur në jetë në minutën e parë të vitit të ri 2020.

“Në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” e para ka lindur Emel, ndërsa në maternitetin “Koço Gliozheni” ka lindur i pari një djalë që gëzon shëndet të mirë! Gëzuar me mrekullinë e jetës!”, shkruan ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

----

Mbrëmë Shqipëria festoi ndërrimin e viteve. Ndryshe nga vitet e tjera, mijëra persona festuan në çadra si pasojë e tërmetit që mori 51 jetë e shkatërroi qindra banesa.

----- ----