Ballina Lajme nacionale Një urë 15 metra kalohet për 8 minuta/ Banorët e Fushë Krujës...

Një urë 15 metra kalohet për 8 minuta/ Banorët e Fushë Krujës tregojnë rrezikun!

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ura që përdoret nga këmbësorët në Fushë Krujë është kthyer në një makth për banorët. Për të kaluar nga njeri cep në tjetrën të urës, gjatësia e së cilës nuk shkon më shumë se 15 metra linear, duhen më shumë se 8 minuta.

Siç shihet edhe nga foto numri i njerëzve që e frekuentojnë është i madh, kjo edhe për faktin sepse është ditë pazari.

Një tjetër realitet është se disa objekte që janë fare pranë këtij lumi po i prishin vetë ata. Njerëzit ankohen e kërkojnë që bashkia të vendosi ndonjë polic bashkiak për të disiplinuar gjendjen e krijuar.

Banorët shprehen për problematikën e saj, sepse nuk ka siguri teknike dhe se të paktën duhet të ketë një polic bashkie, sepse rrezikon shembjen për shkak të peshës së madhe.

---- ---- ----
-----