Ballina Lajme nacionale Një tjetër viktimë nga Covid në radhët e bluzave të bardha, humb...

Një tjetër viktimë nga Covid në radhët e bluzave të bardha, humb jetën mjekja endokrinologe

27
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------
Një tjetër humbje është shënuar në radhët e bluzave të bardha nga koronavirusi në vendin tonë. Viktima e radhës është mjekja endokrinologe Valentina Lile, në një poliklinikë në Tiranë e cila nuk ja ka dalë që të fitojë betejën me Covid 19.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se doktoresha e cila prej ditësh e shtruar në spitalin Covid 2 ka humbur betejën me Covid.

Lajmi është bërë i ditur nga të afërmit e saj në postimet në rrjetet sociale të cilët bëjnë me dije se është ndarë nga jeta mjekja endokrinologe.

Gjatë 24 orëve të fundit në  vendin tonë janë konfirmuar të infektuar me Covid 494 raste të reja, dhe kanë humbur jetën 16 pacientë.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në  120,022 mes të cilëve kanë humbur jetën 2122 qytetarë.e.su./abcnews.al

The post Një tjetër viktimë nga Covid në radhët e bluzave të bardha, humb jetën mjekja endokrinologe appeared first on Abc News.

---- ----
-----