Ballina Sport Një skocez gjykon Shqipërinë me Islandën

Një skocez gjykon Shqipërinë me Islandën

43
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

UEFA ka bërë publik arbitrin, që do të mbajë drejtësinë në ndeshjen mes Islandës dhe Shqipërisë, e cila do luhet në datën 8 qershor.

Skocezi Bobi Maden, do të jetë gjyqtari, i cili ka detyrën, të gjykojë sfidën e kuqezinjve. Daglas Ros dhe David Rome do jenë anësorët, ndërsa i katëri është Donald Robetrson.

Bobi Maden eshtë 40 vjeç dhe ka marrë stemën e FIFA-s që në vitin 2010.

---- ---- ----
-----