Ballina Lajme nacionale Një serb në Graçanicë tenton t’ia marr bajrakun kolonës së dasmorëve shqiptarë

Një serb në Graçanicë tenton t’ia marr bajrakun kolonës së dasmorëve shqiptarë

215
SHPËRNDAJE

Është prangosur një serb i dyshuar.

I njëjti është kapur nga policia për shkak të nxitjes së përçarjes dhe mos-durimit.

Ai ka tentuar t’ia marrë flamurin një kolone dasmorësh dhe më pas është prangosur nga policia.

Me vendim të prokurorit, i njëjti është dërguar në mbajtje.

“Graqanicë, 27.12.2019-13:30. Është prangosur i dyshuari mashkull K-Serb pasi që i njëjti ka tentuar tu merr flamurin një kolone dasmorësh. Pas intervistimit me vendim te prokurorit i dyshuari është dërguar ne mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë.

-----