Ballina LifeBizare Një pranverë minerale në mes të shkretëtirës/Nëse shkon në Owa Siwa mund...

Një pranverë minerale në mes të shkretëtirës/Nëse shkon në Owa Siwa mund të notosh në banjën ku lahej Kleopatra (FOTO)

35
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

E dini që vendi ku lahej Kleopatra është ende ekzistues edhe sot. Pavarësisht kësaj, Owa Siwa nuk vizitohet rregullisht sepse është një udhëtim 5-orësh me autobus nga Kajro.

Por izolimi i zonës në mes të shkretëtirës perëndimore ka ruajtur shumë mirë gjuhën e banorëve Siwi dhe kulturën Amazigh.

Nëse mund të përballoni udhëtimin me autobus, do të shpërbleheni me mundësinë që të notoni në banjën e Kleopatrës, një pranverë minerale luksoze, si dhe të provoni ullinj dhe prodhime të shijshme të rritura në vend. Ekziston një eko-shtëpizë e ndërtuar me baltë dhe kripë në dispozicion të vizitorëve të shtëpive./TCH

---- ----
----
----- ----
-----