Ballina Lajme nacionale Një person ia merr vetës jetën, kjo ishte arsyeja

Një person ia merr vetës jetën, kjo ishte arsyeja

52
SHPËRNDAJE

Një person ia ka marrë jetën vetës në Viti.

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, njofton se një person i moshës 60 vjeçare, ka kryer vetëvrasje.

Dyshohet se sot rreth orës 4h të mëngjesit, në komunën e Vitisë, një person i moshës 60 vjeçare, nga fshati Tërpezë, për shkak të problemeve familjare ka kryer vetëvrasje, duke e goditur vetveten me armë zjarri, në pjesën e kokës.

“I ndjeri është gjetur nga një dëshmitar në skaj të rrugës, pa shenja jete, me ç’rast menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë policia, prokurori dhe mjeku kujdestar, ku me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar për obduksion, në Institutin e Mjekësisë Ligjore, në Prishtinë”, thuhet në një komunikatë për media të Prokurorisë Themelore në Gjilan

Me këtë rast janë sekuestruar përkohësisht:

Një automjet, i markës ‘’Opel Astra’’

Një armë e llojit ‘’Broëning’’, kalibër 7.65 mm,

Një gëzhojë kalibër 7.65 mm, si dhe,

Një karikator me shtatë fishekë, të së njëjtës armë

-----