Ballina Lajme nacionale Një person i vderkur e 15 të lënduar nga aksidentet brenda 24...

Një person i vderkur e 15 të lënduar nga aksidentet brenda 24 orësh

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ja çka ndodhi në Kosovë për 24 orë.

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 41 aksidente në komunikacion, 15 prej tyre me persona të lënduar dhe në 26 aksidente tjerë policia raporton vetëm për dëme materiale.

----

Policia bën të ditur se ka shqiptuar edhe 1 mijë e 867 tiketa trafiku për shoferët të cilët nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Gjithashtu gjatë ditës së djeshme policia ka arrestuar 27 persona, 22 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 4 në vuajtje të dënimit.

----- ----