Ballina Lajme nacionale Një orë para protestës, policia rrethon Parlamentin e Shqipërisë me tela me...

Një orë para protestës, policia rrethon Parlamentin e Shqipërisë me tela me gjemba

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Parlamenti i Shqipërisë është rrethuar me tela me gjemba para protestës.

Në orën 19:00 pritet të nisë protesta e opozitës dhe në protestën e javës së kaluar situata u tensionua pikërisht para parlamentit.

Protestuesit hodhën mjete piroteknike drejt policisë e cila ishte e vendosur në oborrin e Kuvendit.

Policia e shtetit paralajmëroi se ka informacione shqetësuese dhe u bën thirrje të gjithë pjesëmarrësve të mos tejkalojnë kufijtë e ligjit.

Jo vetëm kaq u bën thirrje dhe organizatorëve të largojnë nga turma njerëz me maska apo me mjete të forta në duar.Oranews

---- ----
-----