Ballina Sport Një mrekulli, zbulohet Ferrari i Botërorit 2020! (FOTO)

Një mrekulli, zbulohet Ferrari i Botërorit 2020! (FOTO)

19
SHPËRNDAJE

F1000, kështu quhet Ferrari që Vettel dhe Leclerc do të pilotojnë gjatë Botërorit të Formula 1 gjatë vitit 2020.

“Kokëkuqja” e re, e prezantuar në teatrin Romolo Valli të Reggio Emilias, është një homazh për Italinë dhe Çmimit të Madh të 1000-të në histori ku do të marrë pjesë në këtë sezon.

Njëvendëshja e re ka një tonalitet më të errët të të kuqes.

----- ----- ----- -----