Ballina LifeBizare Një kryevepër! Jahti që kushton 360 mln paund, 8 kate dhe i...

Një kryevepër! Jahti që kushton 360 mln paund, 8 kate dhe i gjatë 142 metra (FOTO)

17
SHPËRNDAJE

Jahti ka një gjatësi prej 142 metrash, tre direkë nga 100 metra lë lartë dhe ka 8 kate. Ai vlerësohet si jahti më i shtrenjtë dhe më i madh i ndërtuar deri tani.

Manjanti rus, Melnichenko, i cili ka një pasuri prej 13.4 miliardë dollarë e ka quajtur atë “Sailing Yacht A”.

“Bukuria e këtij jahti është mahnitëse dhe dizajni i habitshëm. Kudo ai do të lundrojë do të bëhet objekt bisedash”, ka thënë drejtori i projektit.

-----