Ballina Lajme nacionale Një këmbësor e humbi jetën në rrugën afër fshatit Veleshtë

Një këmbësor e humbi jetën në rrugën afër fshatit Veleshtë

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shkup, 19 mars – Një këmbësor e humbi jetën në një fatkeqësi komunikacioni në rrugën rajonale Strugë – Dibër, afër fshatit të Strugës, Veleshtë.

SPB Ohër sot kumtoi se fatkeqësia ndodhi rreth orës 19 kur një automjet i udhëtarëve “Folksvagen golf” me targa të Strugës, i drejtuar nga B.N. (36) nga fshati Veleshtë, e goditi këmbësorin T.K. (49) nga fshati Podgorc.

Rrugës drejt Spitalit të përgjithshëm në Strugë, personi iu nënshtrua lëndimeve.

Ekipet policore dhe prokurori publik kryen ekspertizë në vendin e fatkeqësisë.

The post Një këmbësor e humbi jetën në rrugën afër fshatit Veleshtë appeared first on KOHA.

---- ----
-----