Ballina Lajme Bota/Rajoni Një infermiere në Kinë mbytet në lot se nuk takon dot vajzën,...

Një infermiere në Kinë mbytet në lot se nuk takon dot vajzën, video që po bën xhiron e rrjetit

47
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kina është përfshirë nga Koronoavirus ku deri më tani janë shënuar më shumë se 500 viktima. Një video prekëse është bërë virale në rrjet ku tregon një infermiere e cila nuk mund të takojë dot vajzën e saj nga frika se mund të ketë koronavirus pasi është gjatë gjithë kohës në shërbim të pacientëve të prekur. Vajza i kishte sjellë asaj ushqim, të cilin e lë në shesh dhe më pas e ëma e merr, duke shmangur kontaktin fizik.

Chinese nurse gives an ‘air hug’ to her daughter

Miss you, mom: Chinese nurse treating coronavirus patients ‘air hugs’ her daughter

Publiée par RT sur Mardi 4 février 2020

 

---- ---- ----
-----