Ballina Lajme nacionale Një i vdekur dhe 98 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Një i vdekur dhe 98 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Instituti Kombëtar i Shëndetësië Publike të Kosovës sot informoi se gjatë 24 orëve të fundit ka vdekur një person, i cili ishte i prekur me Covid-19, ndërsa janë konfirmuar 98 raste të reja. Ndërkaq, 37 persona janë shëruar.

Rastet pozitive sipas Institutit janë nga: komuna Prishtinë 37 raste, komuna Vushtrri 10 raste, komuna Drenas 9 raste, komuna Deçan 6 raste, komuna Mitrovicë 6 raste, komuna Fushë Kosovë 4 raste, komuna Gjilan 4 raste, komuna Prizren 4 raste, komuna Lipjan 3 raste, komuna Malishevë 3 raste, komuna Ferizaj 2 raste, komuna Podujevë 2 raste dhe me nga një rast komunat Hani i Elezit, Istog, Kamenicë, Klinë, Pejë, Shtime, Skenderaj dhe Suharekë.

“Brenda 24 orëve është raportuar një rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (1 rast Spitali Gjakovë). Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 37 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.405 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.291.”, informoi IKSHPK.

Numri total i rasteve pozitive është 16.345 raste nga 75.973 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 649 raste të vdekjes./21Media

The post Një i vdekur dhe 98 raste të reja me Covid-19 në Kosovë appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----