Ballina Lajme nacionale Një grua gjendet e vdekur në bunar

Një grua gjendet e vdekur në bunar

55
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mitrovicë.

Një 62 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e rënies në pus (bunar) në fshatin Kqiq të Mitrovicës.

Këtë për lajmi.net e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë rajonale të Mitrovicës, Avni Zhaiti.

“Ngjarja është raportuar nga familjarët e viktimës sot rreth orës 12:00. Në vend të ngjarjes përveç njësive përkatëse të policisë dhe zjarrfikësve me urgjencë kanë mbërri edhe ekipi mjekësor, ku mjeki kishte konstatuar se viktima ishte pa shenja jete”, ka thënë Zahiti.

Ai ka shtuar se hetuesit policor me autorizim të prokurorit kanë nisur hetimet drejt zbardhjes së rrethanave të vdekjes së 62 vjeçares.

Pas përfundimit të procedurave në vendin e ngjarjes me urdhër të prokurorit të rastit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion.

Sipas rrethanave të ngjarjes rasti është iniciuar si vdekje e dyshimtë.

-----