Ballina Lajme nacionale Një dolli për Albrightin e Clintonin

Një dolli për Albrightin e Clintonin

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Presidenti Hashim Thaçi, presidentja Atifete Jahjaga, kryeministri Ramush Haradinaj, bashkë me diplomatë të misioneve të huaja në Kosovë, janë mbledhur në një tavolinë me presidentin amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretaren amerikane, Madeleine Albright.

Thaci ka publikuar fotografi nga darka me udhëheqës institucionalë dhe me dy liderët amerikanë që vizitojnë Kosovën në kujtim të 20-vjetorit të çlirimit dhe të hyrjes së forcave tokësore të NATO-s.

“Një dolli për miqtë e mëdhenj të popullit tonë, miqtë e Republikës së Kosovës, për presidentin Clinton, sekretaren Albright dhe miqtë tjerë në këtë darkë të përbashkët. Qofshi përjetë të bekuar! HTH”, ka shkruar Thaçi.

---- ---- ----
-----