Ballina Lajme Bota/Rajoni Një burrë në një fabrikë peshku infekton me koronavirus 533 të tjerë...

Një burrë në një fabrikë peshku infekton me koronavirus 533 të tjerë   

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një burrë i prekur me Covid-19 arriti të infektojë 533 njerëz në një fabrikë të përpunimit të peshkut në Ganë. Lajmi është bërë i ditur nga presidenti i këtij shteti afrikan, Nana Akufo Ado.

“Një person infektoi më shumë se një të tretën e gjithsej 1.300 punëtorëve në Tema, një qytet 25 kilometra në lindje të kryeqytetit Akra”, tha Ado. “533 rastet e reja në fabrikë përbëjnë më shumë se gjysmën e të infektuarve të ri në Ganë”, ka shtuar ai.

----

Gana ka konfirmuar 4,700 raste deri më tani, prej tyre 22 të vdekur dhe 494 të shëruar, transmeton KosovaPress.

 

----- ----