Ballina LifeBizare Nissan zhvillon ‘uraganin’ e radhës, Patroli i ri vjen paralelisht me Pajero...

Nissan zhvillon ‘uraganin’ e radhës, Patroli i ri vjen paralelisht me Pajero (Foto)

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Prodhuesi japonez i veturave Nissan në shtator prezantoi versionin e ridizajnuar të SUV Patrol. Sidoqoftë, drejtori i Nissan Design Alfonso Albaisa ka konfirmuar që prodhuesi japonez tashmë është duke punuar në gjenerata të reja të disa modeleve, përfshirë Patrol.

Patrol është një nga emrat e modeleve më të vjetër dhe më të gjatë në industrinë e automjeteve, që funksionon për 70 vjet.

Brezi i tanishëm do të hyjë në vitin e tij të dhjetë të ekzistencës në vitin 2020, kështu që ridizajnimi ka marrë përparime të rëndësishme teknologjike. Modeli i ri Patrol do të zhvillohet paralelisht me Mitsubishi Power.

---- ----
-----