Ballina Lajme nacionale NISMA thotë se e ka kaluar pragun zgjedhor

NISMA thotë se e ka kaluar pragun zgjedhor

10
SHPËRNDAJE

Duket se NISMA e ka kaluar pragun zgjedhor.

Pas numërimit të afro 1800 zarfeve nga diapsora NISMA ka njoftuar opinionin se kanë arritur të kalojnë pragun prej 5 %, shkruan Indeksonline.

Deri sa procesi i numërimit ka përfunduar pas një ore e gjysmë, ku janë numëruar 1992 vota, e rezultatet janë si në vijim:

PDK – 276

VV – 1154

LDK – 395

AAK -79

NISMA – 26

Postimi i plotë:

Përfundimisht koalicioni NISMA-AKR-PD pjesë e kuvendit të Kosovës. Edhe pas numërimit të 2039 votave të fundit të diasporës të ardhura me vonesë (17 tetor 2109), Nisma Socialdemokrate dhe koalicioni ynë ka marrë mbi 42 mijë vota apo 5.02% të votave, të cilat e bëjnë koalicionin tonë përfundimisht pjesë të Kuvendit të Republikës së Kosovës!

Me këtë rast, falënderojmë antarët, simpatizantët dhe votuesit e koalicionit tonë për mbështetje në këtë garë zgjedhore!