Ballina Lajme nacionale Nis takimi i Thaçit me Lajçak

Nis takimi i Thaçit me Lajçak

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Tashmë në zyrën e presidencës ka nisur takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi me përfaqësuesin e posaçëm të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbisë, Mirosllav Lajçak.

Kjo vizitë vjen në kohën kur tema e Asociacionit të Komunave Serbe ka bllokuar dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë, ku kjo e fundit insiston që të diskutohet kjo temë ndërkohë Kosova vazhdon të refuzojë hapjen e saj.

Lajçak ka arritur dje në Kosovë ku ka takuar shefin e ekzekutivit dhe kryetaren e Kuvendit.

Sot ai pritet të takojë përfaqësuesit e partive politike në Kosovë.

The post Nis takimi i Thaçit me Lajçak appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----