Ballina Lajme nacionale Nis numërimi në KQZ, kjo parti është e para

Nis numërimi në KQZ, kjo parti është e para

71
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar numërimin e votave, pas mbylljes së qendrave të votimit.

Sipas votave të numëruara deri më tani në KQZ, që janë rreth 10 mijë vota, partia e parë është Lidhja Demokratike e Kosovës 22,69 për qind të votave.

----

E pasuar nga Partia Demokratike e Kosovës është e dyta me 17,71 për qind të votave

Kurse, Lëvizja Vetëvendosje me 13,15 për qind të votave.

AAK – PSD nga këto vota të numëruara ka 12,59 për qind, dhe NISMA – AKR me 4,69 për qind. /ORAinfo/

----- ----