Ballina Sport Nis ndeshja Bullgari-Kosovë, ‘Dardanët’ kërkojnë fitore (FOTO)

Nis ndeshja Bullgari-Kosovë, ‘Dardanët’ kërkojnë fitore (FOTO)

56
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kosova luan mbrëmjen e sotme ndeshjen e saj të tretë në grupin A të kualifikueseve për EURO 2020.

Në transfertë ndaj Bullgarisë, “Dardanët”, shkojnë për të kërkuar fitoren e tyre të parë në grup.

Në ndeshjen e cila zhvillohet në stadiumin “Vasil Levski” të Sofjes, Kosova shkon me mungesa të rëndësishme si Shala, Kryeziu, Berisha, dhe pas takimit të fundit ndaj Malit të Zi, u dëmtua për 9 muaj edhe Arbër Zeneli.

Kujtojmë se, Kosova ka luajtur ndaj Bullgarisë ndeshjen e parë në grup, me të cilën përfundoi në barazim 1-1.

FORMACIONET

Bullgaria: Mihajlov, Popov, Bozhikov, Goranov, Nedialkov, Ivanov, Kostandinov, Nedelev, Despodov, Popov, Isa. Trajner: Krasimir Balakov.

Kosova: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Kololli, Halimi, Voca, Zhegrova, Celina, Rashica, Muriqi. Trajner: Bernard Shaland.

The post Nis ndeshja Bullgari-Kosovë, ‘Dardanët’ kërkojnë fitore (FOTO) appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ---- ----
-----