Ballina Lajme nacionale Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, bojkotohet nga LDK dhe Vetëvendosje

Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, bojkotohet nga LDK dhe Vetëvendosje

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka nisur mbledhjen e saj.

Në të po marrin pjesë pos kreut te Kuvendit, Kadri Veselit edhe Xhavit Haliti nga PDK, Aida Dërguti nga PSD si dhe një përfaqësues i komuniteteve.

Dy partitë tjera opozitare LDK e VV e kanë bojkotuar këtë mbledhje.

---- ----
----
-----
-----