Ballina LifeBizare Ngrihet ujëvara Niagara

Ngrihet ujëvara Niagara

35
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
 

Java me temperatura të ftohta ka bërë që ujëvara e Niagaras të mbuluara nga akulli.

Vizitorët përjetuan pamje spektakolare të dielën ndërsa, një ylber u shfaq sipër.

Njerëzit shfrytëzuan pamjen spektakolare dhe bënë selfie.

Mbi 22 milionë litra ujë derdhen në minutë, transmeton rtv21.tv.

Temperatura u ngrit të hënën dhe ujvara Niagara do të ketë temperatura të ngrohta për shkrirjen e akullit këtë javë.
Zyrtarët e Parqeve, thonë se e vetmja herë që Niagara ndaloi rrjedhën e ujit ishte në 1848 kur akulli bllokoi plotësisht. Ky bllokim zgjati një ditë./21Media

The post Ngrihet ujëvara Niagara appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----