Ballina Lajme nacionale Ngjarjet e datës 30 nëntor

Ngjarjet e datës 30 nëntor

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takim me përfaqësuesit e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës për mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për Shërbimin e Jashtëm të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla N-303, ora 09:00).

Mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00).

Instituti GAP dhe Kosovo 2.0 organizojnë tryezë diskutimi virtuale ku do të diskutojnë mbi temën: “Rritja e çmimit të sigurimit të veturave”. (Zoom Linku:https://zoom.us/j/93762049067, ora 10:30).

Mbahet Festivali Ndërkombëtar i Poezisë “Drini poetik”. (Biblioteka Kombëtare “Pjetër Bogdani” Prishtinë, ora 12:00).

The post Ngjarjet e datës 30 nëntor appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----