Ballina Lajme nacionale Ngjarjet e datës 3 nëntor

Ngjarjet e datës 3 nëntor

33
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Komisioni i përbashkët Parlamentar për Stabilizim-Asociim BE – Kosovë mban mbledhje konstituive. (Kuvendi i Kosovës, salla N-506, ora 10:00)

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Vesel Krasniqi viziton Zonën Ekonomike në Vushtrri. (Lumadh, Vushtrri, ora 11:00)

Skënder Reçica, ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe Blerim Kuqi, ministër i Ekonomisë dhe ambientit raportojnë në Komisionin për Ekonomi. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 11:00)

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit shqyrton raportin me amendamente të Komisionit Funksional në Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike – COVID-19. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 11:00)

Komisioni për Integrim Evropian shqyrton Projektligjit për rimëkëmbjen ekonomike – COVID-19, me amendamentet e Komisionit funksional nga aspekti i përputhshmërisë me legjislacionin e BE-së. (Kuvendi i Kosovës, salla N-225, ora 11:00)

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportin vjetor të Auditimit për pasqyrat financiare të Ministrisë së Infrastrukturës për 2019, i ftuar ministri Arban Abrashi. Po ashtu shqyrtohet raporti vjetor i Auditimit për pasqyrat financiare të Ministrisë së Administratës Publike për 2019, i ftuar ministri Agim Veliu. (Kuvendi i Kosovës, salla C-203, ora 11:00)

Deputetja e AAK-së, njëherësh kryetarja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, dorëzon 10.000 maska për studentët e Fakultetit të Mjekësisë që filluan punën praktike klinike në QKUK. (Fakulteti i Mjekësisë, ora 11:00)

Lëvizja FOL publikon “Monitorimin e Planit të Punës së Qeverisë janar-shtator 2020″. (Lëvizja FOL, ora 11:00)

Në Komisionin hetimor parlamentar për menaxhimin e pandemisë së COVID-19 nga ana e Qeverisë së Kosovës, do të dëshmojnë Zenel Hisenaj, menaxher i Qendrës së Karantinës, përmes (Video-Lidhjes ora 14:00); Mustafë Gashi nga Qendra Operative, Ministria e Punëve të Brendshme (Ora 14:30), Valëza Oruqi nga Qendra Operative, Ministria e Punëve të Jashtme dhe diasporës (Ora 15:00) dhe Fatmir Sfishta, drejtor i Qendrës së Studentëve në Universitetin e Prishtinës. (Ora 15:30) (Kuvendi i Kosovës, salla N-204)

Kandidati për kryetar të Podujevës, njëherësh kryetari i Degës së PDK-së në Podujevë Naim Fetahu mban konferencë për medie. (Banesat e Malësisë, kati i dytë, Podujevë, ora 13:00)

KQZ mban mbledhjes e radhës. (KQZ, kati i katërt, ora 13:30)

Kuvendi i Kosovës vazhdon seancën plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 15:00)

The post Ngjarjet e datës 3 nëntor appeared first on RTV21.

---- ----
-----