Ballina LifeBizare Nga vrasjet misterioze tek grabitjet, krimet e zgjidhura nga Google Earth (FOTO)

Nga vrasjet misterioze tek grabitjet, krimet e zgjidhura nga Google Earth (FOTO)

38
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Trupi i dekompozuar i një 40-vjeçari të zhdukur 22 vite më parë në mënyrë të mistershme u gjet pak ditë më parë brenda makinës së tij nën ujë në një lagjeje në Florida.

Por rasti i Uilliam Moldt, nuk është i vetmi rast krimi i zgjidhur me ndihmën e Google Earth. Një rast i ngjashëm është edhe ai i David Lee Niles, i zhdukur në 2006-tën, por që mjeti i tij u dallua nën ujë po me ndihmën e Google Earth.

Gjithashtu falë pamjeve të siguruara nga hapësira është bërë e mundur edhe identifikimi i vrasësve të dy grave dhe dy fëmijëve.

Por nuk kanë mbetur pa u zbuluar edhe parcela të tëra me kanabis, apo fotografimi i grabitësve para se të kryenin krimin.

Më poshtë keni disa prej këtyre rasteve të zgjidhura, duke filluar nga rasti më i fundit, ai i Uilliam Moldt.

---- ----
----
----- ----
-----