Ballina LifeBizare Nga mbretërit tek diktatorët dhe miliarderët/Ndërtesat e braktisura zbulojnë sekretet e mëdha...

Nga mbretërit tek diktatorët dhe miliarderët/Ndërtesat e braktisura zbulojnë sekretet e mëdha (FOTO)

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ndërtesat e rëndësishme të historisë së njerëzimit vijnë në të gjitha format dhe madhësitë, por kur një pallat nis të preket nga pesha e kohës ai mbart mbi vete më shumë joshje dhe kuriozitet.

Mes tyre janë shtëpi mbretërish, komandantësh ushtarakë, diktatorësh, manjatësh të biznesit – disa të shkatërruara nga zjarri ose katastrofa natyrore, të tjerët të lëna në harresë pasi banorët i braktisën.

---- ----
----
----- ----
-----