Ballina Lajme nacionale Nga kjo orë do të bie shi në Kosovë

Nga kjo orë do të bie shi në Kosovë

57
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mot i ndryshushëm na pret sot në vendin tonë.

Një front i ftohtë që pritet të depërtojë nga Evropa qendrore në lindje të rajonit do të sjellë ditëve në vijim ndryshim të kushteve meteorologjike.

Dy ditëve në vijim do të ketë shtim të vranësirave e vende-vende priten mundësi edhe për reshje të dobëta shiu, kryesisht në natën në mes së martës dhe mërkurës.

Në aspektin termik edhe temperaturat do të pësojnë një rënie të theksuar nga vlerat e larta që mbizotëruan këto ditë.

Për sot, meteorologët parashikojnë intervale më të gjata me diell gjatë paradites.

Gjatë ditës dhe në mbrëmje vranësirat do të shtohen, e më vonë mundësi për riga lokale shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 15 deri në 17 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 27 deri në 29 gradë celsius.

Do të fryjë erë mesatare dhe e fuqishme nga verilindja 4-14m/s. Indeksi UV: 7.

---- ----
----
----- ----
-----