Ballina LifeBizare Nga Kili në Hong Kong, dashuri në kohë protestash (Fotot)

Nga Kili në Hong Kong, dashuri në kohë protestash (Fotot)

16
SHPËRNDAJE

Nga Kili në Sudan, nga Uashingtoni në Hong Kong, në të gjithë botën muajt e fundit ka pasur protesta të shumta, për arsye të ndryshme.

Por edhe në kohë të vështira, njerëzit kanë ditur të tregojnë sadopak dashuri, siç tregojnë fotografitë e realizuara nga Agjencia Reuters, ku mes dhunës dhe frikës për jetën ka triumfuar dashuria.

-----