Ballina LifeBizare Nga helikopteri tek nëndetësja, “Incat Crowther” sjell superjahtin që po “çmend” miliarderët...

Nga helikopteri tek nëndetësja, “Incat Crowther” sjell superjahtin që po “çmend” miliarderët (FOTO)

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Të jesh një kompani që prodhon superjahte nuk është aspak e lehtë, kjo për shkak të rivalitetit të madh dhe blerësve të paktë që mund t’i përballojnë çmimet e kripura.

Kjo është edhe arsyeja përse superjahtet projektohen që të jenë sa më tepër multifunksionale dhe tërheqës.

Por ky projekt i “Incat Crowther” padyshim që i përfshin të tëra dhe nëse je energjik dhe milioner, atëherë është superjahti i duhur.

66 metra i gjatë, ai përfshin një helikopterë, motorrë uji dhe motorrë për terren të vështirë nëse do zbresësh në ndonjë ishull të pabanuar.

Pajisje zhytje për 20 persona dhe qershia mbi tortë është një nëndetëse, e cila ka garazhdin e saj brenda këtij superjahti.

Por sigurisht jo të gjithë mund ta kenë një të tillë.

---- ----
----
----- ----
-----