Ballina Sport Nga goli, festimi, tek shkëmbimi i fanellës më idhullin e tij Kristiano...

Nga goli, festimi, tek shkëmbimi i fanellës më idhullin e tij Kristiano Ronaldo, ëndrra e bërë realitet për Myrto Uzunin

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni, bëri një ndeshje fantastike mbërmë kundër ekipit kampion të Serisë A Juventusit, sfidë e vlefshme për grupe e UEFA Championa League.

Sulmuesi shqiptar shënoi golin e tij të parë në këtë kompeticion me fanellën e Ferençvaroshit.

----

Pas golit, sulmuesi i kombëtares sonë festoi si Cristiano Ronaldo, duke marrë vëmendjen e të gjitha mediave sportive në Itali.

Në fund të ndeshjes, Uzuni dhe CR7 u fotografuan duke shkëmbyer fanellat.

Një ëndërr e bërë realitet për lojtarin me orgjinë nga Berati që e ka nisur karrierën me ekipin e qytetit të tij dhe sot luan dhe shënon në një nga kompeticionet më të mëdha në botë.

----- ----