Ballina Lajme nacionale Nga Australia flet Babai i Veton Musait: Krushkun vrasës dy herë e...

Nga Australia flet Babai i Veton Musait: Krushkun vrasës dy herë e kam takuar…!

465
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Alil Musai, babai i Vetonit djalit me origjina nga Struga që u vra nga vjehrri në 31 dhjetor ka treguar raportin e tij me krushkun Osman Shaptafaj. “Dy herë e kam takuar në kaq shumë vite në Australi, por në asnjë rast nuk jam kam dhënë dorën” – thotë Alil Musai.

“Vajza e tij Lindita, që ishte edhe nusja e djalit tim ishte dhunuar prej tij dhe kishte 7 vjet ose më shumë, që nuk kishte kontakt”- tha Alil Musai përmes një lidhjeve me emisionin e ri në Top Channel “Shqëria live”.

----

Sipas tij, Linditën ai e konsideronte si vajzën e tij, teksa thotë se me të ëmën e saj dhe vëllain Arbenin kishte hyrje-dalje dhe pas tragjedisë që i ka pllakosur e kanë forcuar miqësinë.

“Lindita solli dritë në shtëpinë tonë” – tregoi ai, ndërsa shton se Vetoni dhe Lindita kishin ndërtuar jetën e tyre, por Osman Shaptafaj ua preu në mes.

----- ----