Ballina LifeBizare Nga aktivizimi i vullkanit në Indonezi hiri ngrihet deri në 5 kilometra...

Nga aktivizimi i vullkanit në Indonezi hiri ngrihet deri në 5 kilometra lartësi

8
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Një vullkan indonezian është aktivizuar të martën në mëngjes, duke krijuar re prej hiri të larta deri në pesë kilometra lartësi, derisa nga to është mbuluar një pjesë e mardhe e fshatrave përreth tij.

Nuk ka pasur evakuime për shkak të shpërthimit të vullkanit i cili ka shpërthyer, kurse nuk është ndërprerë të trafikut ajror në këtë rajon, shkruan Daily Mail.

I lartë mbi 2.600 metra, vullkani Sinabung ka qenë shumë aktiv nga 2010 kur humbën jetën dy persona e më 2014, 17 tjerë e kishin pësuar me jetë dhe më 2016, shtatë burra u gjetën të vdekur.© KOHA.

Source

The post Nga aktivizimi i vullkanit në Indonezi hiri ngrihet deri në 5 kilometra lartësi appeared first on LAJME.mk Lajme nga Maqedonia e Veriut.

---- ----
----
-----
-----