Ballina Lajme nacionale Nesër protestohet për përgjysmimin e dënimit ndaj Darko Tasiq

Nesër protestohet për përgjysmimin e dënimit ndaj Darko Tasiq

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

 

Familjarë nga Krusha e Madhe dhe Krusha e Vogël, familjarë nga fshatrat tjera përreth dhe nga gjithë Kosova, nesër në ora 11:00 do të protestojnë para Pallatit të Drejtësisë në Prishtinë.

Kjo për arsye të përgjysmimit të dënimit ndaj Darko Tasiq, të akuzuarit për krime lufte në Kosovë.

Nisja bëhet në ora 09:90 tek rrethi me autobus dhe me makina private, njofton Këshilli organizativ i protestës Krushë e Madhe dhe Krushë e Vogël.

Gjykata e Apelit ka përgjysmuar nga 22 në 11 vjet heqje lirie për Darko Tasiq, i cili akuzohet se kreu krime lufte në Krushë të Vogël.

The post Nesër protestohet për përgjysmimin e dënimit ndaj Darko Tasiq appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----