Ballina Lajme nacionale Nesër Nasim Haradinaj paraqitet para Gjykatës Speciale

Nesër Nasim Haradinaj paraqitet para Gjykatës Speciale

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Nënkryetari i OVL të UÇK-së Nasim Haradinaj do të paraqitet nesër në ora 15:00 në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, ka njoftuar Gjykata Speciale.

“Për të dyshuarin është lëshuar fletarrestim për vepra penale kundër administrimit të drejtësisë, përkatësisht për frikësim të dëshmitarëve, hakmarrje dhe shkelje të fshehtësisë së procedurës, të parapara në Kodin Penal të Kosovës, sikurse përfshihen në nenin 15(2) të Ligjit nr. 05/L-53 për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar. Paraqitja e parë e Nasim Haradinajt do të mbahet në seancë publike, e cila mund të përcillet përmes transmetimit në Internet”, thuhet në njoftim.

Seanca mund të përcillet edhe nga galeria publike e sallës së gjyqit brenda mjediseve të Dhomave të Specializuara të Kosovës.

Ndryshe, Haradinaj u arrestua më 25 shtator nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në bazë të një fletarrestimi dhe urdhri për transferim, të lëshuara nga një gjykatës i Dhomave të Specializuara të Kosovës.

The post Nesër Nasim Haradinaj paraqitet para Gjykatës Speciale appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----