Ballina AKTUALE Nesër mblidhet Shtabi i Krizave në Beograd për të diskutuar për masat...

Nesër mblidhet Shtabi i Krizave në Beograd për të diskutuar për masat e vendosura kundër COVID-19

1530
SHPËRNDAJE

Kryeministrja e Republikës së Serbisë, Ana Brnabić, deklaroi se numri i personave të infektuar me koronavirus në Vranje u shtua edhe sot, por që situata është ende nën kontroll.

Gjatë vizitës në Parkun e Shkencës dhe Teknologjisë në Beograd, Brnabić kujtoi se ky është një vend i nxehtë lokal, dhe shtoi se në këtë moment situata në tërë Serbinë është nën kontroll, me besimin se situata në Vranje do të zgjidhet.

Ajo njoftoi se kishte planifikuar një takim të Shtabit të Krizave të Sëmundjeve Infektive COVID-19 për nesër për të diskutuar nëse diçka duhej të bëhej.

Ne nuk po planifikojmë asnjë masë të re tani, por vërej edhe një herë që kriza nuk ka mbaruar. Ne kemi dalë nga kohërat më të këqija dhe mund të jetojmë pak a shumë normalisht, por ende duhet të veshim maska dhe të mbajmë distancën, tha Kryeministrja! /bujanoci.net/

-----