Ballina Lajme nacionale Nesër jepet patentë-shoferi i parë ndërkombëtar

Nesër jepet patentë-shoferi i parë ndërkombëtar

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Agjencia për Regjistrim Civil e Ministrisë së Punëve të Brendshme, do të mbajë ceremoninë e ndarjes së patentë-shoferëve ndërkombëtar, pas fillimit të prodhimit javën e kaluar.

Ceremonia do të mbahet nesër më 14 tetor, duke filluar në ora 10:00, në Objektin e ARC-së, ku me këtë rast ministri Agim Veliu edhe zyrtarisht do të ndajë patentë-shoferin e parë ndërkombëtar.

Aplikimi do të bëhet në të gjitha Qendrat për Pajisje me Dokumente, sipas  procedurave të përcaktuara në Udhëzimin Administrativ Nr. 08/2020, për Përcaktimin e Formës, Përmbajtjes dhe Procedurës së Lëshimit të Patentë Shoferëve ndërkombëtar në Republikën e Kosovës./21Media

The post Nesër jepet patentë-shoferi i parë ndërkombëtar appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----