Ballina LifeBizare Nëse keni iPhone, urgjentisht bëjeni këtë gjë

Nëse keni iPhone, urgjentisht bëjeni këtë gjë

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Apple po u kërkon përdoruesve të iPhone dhe iPad të përditësojnë menjëherë sistemet e tyre operative për të rregulluar gabimet e sigurisë që mund të jenë shfrytëzuar tashmë nga hakerat.

Në faqen e saj , kompania tha se tre defekte të sigurisë “mund të jenë shfrytëzuar në mënyrë aktive” ku nuk zbuluan shumë specifika në lidhje me defektet, duke theksuar se “Apple nuk zbulon, diskuton ose konfirmon çështje sigurie derisa të ketë ndodhur një hetim.

Çështja është një lidhje në një zinxhir shfrytëzimi , që do të thotë se një hakeri do të mund të shfrytëzojë të dhënat tuaja.

Apple gjatë deklaratës së tyre thanë se dy çështje sigurie burojnë nga WebKit, një motor shfletuesi me burim të hapur i përdorur nga shfletuesit Safari dhe iOS.

“Një sulmues në distancë mund të jetë në gjendje të shkaktojë ekzekutim arbitrar të kodit”

The post Nëse keni iPhone, urgjentisht bëjeni këtë gjë appeared first on ShqipMedia.

Postimi Nëse keni iPhone, urgjentisht bëjeni këtë gjë u shfaq së pari te LAJME.mk.

---- ----
----
-----
-----