Ballina Lajme nacionale Nëntë persona të lënduar nga një aksident trafiku në Gjakovë

Nëntë persona të lënduar nga një aksident trafiku në Gjakovë

22
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhu në Gjakovë.

Nëntë persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti në rrugë “Tirana” në Gjakovë.

----

Policia ka njoftuar se në aksident janë përfshirë katër vetura.

“Është raportuar për një aksident trafiku në mes të katër automjeteve. Përveç dëmeve materiale, lëndime trupore kanë pësuar tetë persona , tre meshkuj dhe pesë femra K/Shqiptar-e, dhe një mashkull shtetas i huaj”, thuhet në raportin e policisë.

Të lënduarit kanë pranuar trajtim mjekësor. Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori ndërsa rasti është duke u hetuar.

----- ----