Ballina Lajme nacionale Nëna e Astrit Deharit tregon çka i tha djali 3 javë para...

Nëna e Astrit Deharit tregon çka i tha djali 3 javë para vdekjes

406
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Prindërit dhe gruaja e Astrit Deharit kanë dalë sot para mediave në një konferencë.

Nëna e Astrit Deharit, Xhemile Dehari në një konferencë për media ka folur edhe rreth disa bisedave që ka pasur me djalin e saj kur ai ishte në bur g.

Nëna e Astrit Deharit ka thënë se Astriti i ka thënë asaj se nëse iu telefonon gruaja e Naser Makollit (njeriu i cili e ka parë i pari të vdekur Astrit Deharin dhe ka qenë në bur g me të), ta dini se po më qesin jashtë.

“Nëse iu thirrë gruaja e Naser Makollit dhe iu thotë se Astriti është i sëmurë, dijeni se po më qesin jashtë qelisë”, tha nëna e Deharit.

Më tutje, ajo ka thënë se Astrit Dehari ka qenë i frikësuar se do ta transferojnë në bur gun e Kumanovës.

---- ----
-----