Ballina Sport Në Shqipëri janë prekur edhe dy futbollistë me Covid-19

Në Shqipëri janë prekur edhe dy futbollistë me Covid-19

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Deri tani në botën e futbollit shqiptar janë tre personat e prekur nga koronavirusi.

Lajmin e konfirmoi presidenti i FSHF-së, Armand Duka, gjatë një interviste për gazetarin Nertil Agalliu në emisionin “Në fokus”, në TvT.

----

Duka nuk dha detaje në lidhje me identitetin e të prekurve, por shtoi se dy prej tyre e kanë kaluar, janë në gjendje të mirë dhe kanë rezultuar pozitiv. Ndërsa i treti vijon të përballet me epideminë.

Duka pranoi se siç është raportuar së fundmi, Florian Riza është njëri prej futbollistëve që e ka kaluar virusin dhe rezulton i shëruar.

----- ----