Ballina Lajme Bota/Rajoni Në shkollë e quanin “derrkuce”, vajza u mbyll gojën të gjithëve me...

Në shkollë e quanin “derrkuce”, vajza u mbyll gojën të gjithëve me transformimin e pabesueshëm (FOTOT)

52
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një grua që kur ishte në shkollë ngacmohej mizorisht duke u quajtur “derrkuce”, ka bërë hakmarrjen e saj ndaj dashakeqëve duke u bërë modele për bikini.

Australiania Diane Frick, tashmë 36 vjeçe nga Melbourne, thotë se ka duruar ngacmime mizore nga fëmijë dashakeqë në shkollë, që i kanë lënë shenjë për disa vite më radhë. Ata e quanin “qukëse, kuqalashe” dhe tallnin rrobat e saj.

----

E traumatizuar ajo më vonë kishte kërkuar ndihmë te një terapist sjelljeje dhe tashmë ka ndryshuar jetën e saj. Në moshë të rritur, Diane nuk ishte shumë mbipeshë, por kishte zakone të këqija ngrënieje dhe nuk stërvitej. Por ajo vendosi të ndryshonte stilin e jetesës kur zbuloi disa foto frymëzuese të modeleve për bikini.

----- ----