Ballina Lajme nacionale “Ne prumë paqen bashkë”, shihni një “New Born” ndryshe në ditën e...

“Ne prumë paqen bashkë”, shihni një “New Born” ndryshe në ditën e Pavarësisë (Foto)

25
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
“Ne prumë paqen bashkë”, shihni një “New Born” ndryshe në ditën e Pavarësisë (Foto)

Prishtina është zgjuar ndryshe sot. Në 13 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, monumenti “New Born”, në Prishtinë ka marrë një pamje, duke u mbuluar me shenja të duarve të qytetarëve, me ngjyrën e ushtrisë që simbolizon luftën e drejtë çlirimtare. Kjo ide ishtë e Fisnik Ismailit, i cili postoi foto nga monumenti në Facebook-un e tij.

Një punë në bashkëpunim ndryshuan “New Born-in”, me temën “Ne e prumë paqen bashkë”. Përmes kësaj synohet të tregohet uniteti dhe bashkimi mes njeri tjetrit njëjtë si në ditën e shpalljes së pavarësisë, si dhe është një nderim për ata që dhanë jetën dhe sakrifikuan që sot Kosova të jetë e lirë.

“Ne prumë paqen bashkë”, shihni një “New Born” ndryshe në ditën e Pavarësisë (Foto)
Ornela Celpica

---- ----
----
----- ----
-----