Ballina Lajme Bota/Rajoni Në Preshevë gjatë muajit korrik 57 persona të infektuar me Covid-19

Në Preshevë gjatë muajit korrik 57 persona të infektuar me Covid-19

304
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shtëpia e shëndetit në Preshevë, ka publikuar statistikat e Covid Ambulantës për muajin korrik..

ℹ️ Info statistikat në Covid Ambulancën e shtëpisë së shëndetit në Preshevë për muajin #Korrik
01.07 – 31.07.2020

296 pacientë janë paraqitur në kontrollë
44 pacientë me test të shpejtë “Elisa” kanë dalë pozitiv (15% të testuarve) 🦠
Mosha mesatare 57 vjet
13 pacient me PCR test janë konfirmuar pozitiv (4% e të testuarve)
Mosha mesatare 47 vjet

Janë transportuar për shërim sekondar 24 pacientë edhe atë 15 në spitalin e Vranjës, 7 në Surdulicë dhe 2 në Nish)

Shumica e pacientëve janë shëruar në shërim shtëpiak të izoluar 💊

---- ----
----
-----
-----