Ballina Lajme Bota/Rajoni Në pikë të verës, bie borë në këto dy shtetet!

Në pikë të verës, bie borë në këto dy shtetet!

47
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Reshje bore në pikë të verës.

Portali meteorologjik italian 3Bmeteo njoftoi një parashikim që parashikon shi dhe stuhi të madhe në Itali.

Parashikimi ka ardhur në dritë dhe 30 centimetra borë ka rënë sot në Alpe.

Fotografitë janë publikuar nga “Severe weather Europe” në faqen e tij në Facebook.

Përveç kësaj, dëborë kishte gjithashtu në pjesën veriperëndimore të Italisë, në 2.702 metra mbi nivelin e detit.

Borë ra në Francë, në juglindje të vendit, në një lartësi prej 2600 metrash.

---- ---- ----
-----